Archiwum kwiecień 2016


kwi 29 2016 Łatwe do otrzymania odszkodowania z OC
Komentarze: 0


Łatwe odszkodowania z OCEwentualna kolizja to zapewne mało przyjemny fragment pozyskania prawka i jazdy samochodem. Nikt nie chce jej doznać, ale nie zawsze jest szansa uniknąć tego typu wydarzenia. Kiedy już nam się zdarzy, musimy liczyć się z możliwością wypłacenia lub ściągnięcia odszkodowania po wypadku. Warto wiedzieć przedtem, co powinno się zrobić w takiej sytuacji i jak w ogóle zabrać się za ustalanie jakichkolwiek specyfikacji.
 

Każdy kierowca otrzyma odszkodowanie z OC


Każdy kierowca musi mieć na uwadze, żeby posiadać przy sobie obowiązujące ubezpieczenie OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Jest ono najpopularniejsze, głównie dlatego, że jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy utrwalonych w rejestrze automobili. W sytuacji zdarzenia drogowego w pierwszej kolejności zgłaszamy kwestię do firmy ubezpieczeniowej winowajcy wypadku, bo właśnie ta jednostka zajmować się będzie odszkodowaniem za wypadek. W tym czasie powinno się też zrealizować dokumentację fotograficzną pokazującą wszystkie szwanki http://castellum.com.pl/nasze-uslugi/odszkodowania-z-oc Oprócz tego wypada wziąć od drugiej strony dane, numer polisy oraz numer rejestracyjny i markę auta. Ostatecznie, gdy sprawca nie chce ponieść odpowiedzialności, do akcji może wkroczyć policja.
 

Odszkodowanie z OC - szybko i wygodnie


Zdaje się, że załatwianie dokumentów z ubezpieczycielami nie należy do przyjemności. Procedura ta jest nieco zagmatwana i kłopotliwa do zrozumienia dla osób nieobeznanych. Jednak najistotniejsze jest podanie rzetelnych danych oraz precyzyjna dokumentacja, która rozwieje jakiekolwiek zastrzeżenia uczestników zdarzenia. Jak w rzeczywistości przebiega owe dochodzenie odszkodowań? Przede wszystkim sprawa musi zostać stwierdzona przez specjalistów, którzy będą w posiadaniu wszystkich istotnych pism. Potem straty zostają przekalkulowane i stosownie podzielone. Gdy krzywdy zostaną usunięte lub kwestia trafi przed ławę sądową ubezpieczyciele mogą reprezentować swoich klientów do okresu prawomocnego zamknięcia sprawy. Nie jest to proces bardzo niemożliwy, nastręcza jednak staranności i ścisłości, bo każda pomyłka może kosztować nas wiele cennego czasu, nieprzydatnych emocji i oczywiście pieniędzy.

krawczukowaanna : :